Kontakt

483 317 933

Sportovní 46/4659, Jablonec nad Nisou

Biatlonový areál

Úprava tratí

Aktuální informace ze střelnice a lyžařských tratí můžte sledovat na facebooku 

Umělým sněhem je aktuálně pokryto asi 2000 m tratě (střelnice, oba výjezdy do klopenky, oba výjeydy na stadion a stadion). V dalších částech je sněhová vrstva velmi proměnlivá.

Osvětlení je zapnuto denně do 22:00

Tratě

Pro závody a tréninky využíváme 5 standardních okruhů v délkách od 850 m do 3000 m. Tratě jsou v šířce 6 m, červený, oranžový a černý okruh je zasněžen technickým sněhem. Tratě jsou v zimním období upravovány rolbou PistenBully 100 a jsou přístupné nejenom vrcholovým sportovcům, ale také široké veřejnosti. Ve večerních hodinách je možnost lyžovat za umělého osvětlení. V letních měsících je zde možné trénovat na kolečkových lyžích na 2 km dlouhém asfaltovém okruhu (Všechny návštěvníky prosíme o dodržování Provozního řádu kolečkové dráhy).

Jizerská lyžařská magistrála

S přispěním města Jablonec nad Nisou, Libereckého kraje a obce Josefův důl upravujeme část Jizerské magistrály mezi Jabloncem n. N. a Kapličkou v Hraběticích. Dále upravujeme napojení do Josefova Dolu (Horní Maxov) a sedla mezi Hornim a Dolním Maxovem (Hotel Maxov). Tratě upravujeme naší rolbou PistenBully 100 jak pro klasickou techniku, tak i pro bruslení. Vzhledem k tomu, že trať je používána v obou směrech, je třeba věnovat zvýšenou pozornost ve sjezdech a zúžených místech. Typickým představitelem takovéhoto "nebezpečného" místa je pověstný Tobogán, který je vyznačen červeným písmem na plánku. Dále trať přechází na třech místech přes silnici. Upozorňujeme, že auta mají rozhodně přednost a že silnice jsou sypány štěrkem. Proto je zutí lyží silně doporučeno!


  • Sádky - Kaplička je 8,2 km
  • Odbočka do Dolního Maxova 2,5 km
  • Odbočka k Hotelu Maxov 1,2 km
  • Odbočka do Josefova dolu 3 km + 2km kolečko