O nás

SKP Kornspitz Jablonec vznikl v roce 1993 a svou činnost zahájil takřka „na zelené louce“ bez jakéhokoli vlastního majetku. Postupem času se podařilo, hlavně díky spolupráci s a.s. Jablonex a s využitím dotací, obstarat sportovní vybavení a zbudovat technické zázemí pro kvalitní sportovní přípravu a pořádání soutěží.

Při své činnosti klub úzce spolupracuje s centrem sportu MV, jehož objekty má klub ve výpůjčce.

V SKP Kornspitz Jablonec je soustředěna veškerá kompletní česká seniorská biatlonová reprezentace, více se o konkrétních osobách dozvíte v sekci členové. Zázemí pro sportovce a vedení klubu je umístěno v  administrativní budově přímo v Jablonci nad Nisou.V této budově jsou kanceláře, posilovna, sauna, regenerační zařízení a ubytovna pro sportovce.

Biatlonový areál areál se nachází asi 3 km od hlavní budovy. Střelnice je vybavena 26 elektronickými střeleckými stanovišti s terči Kurvinen, na kterou ni navazuje 2 km dlouhý asfaltový okruh pro trénink na kolečkových lyžích. Přímo v areálu je provozní budova s menší kapacitou přechodného ubytování (cca 10 lůžek), kuchyňkou a se sociálním zařízením. Dále je zde 20 mazacích buněk sloužících jako šatny a na přípravu lyží v průběhu konání závodů a tréninků. Kromě toho je zde zázemí pro pořadatele závodů (časomíra, výpočet výsledků, prostor pro rozhodčí)

V současné době je zprovozněno díky dotaci MŠMT ČR a města Jablonec nad Nisou umělé technické zasněžování, které garantuje podmínky pro kvalitní přípravu sportovců po celou zimní přípravu. V současnosti máme k dispozici dvě sněžná děla a jednu zasněžovací tyč. Díky rozvodům vody podél trati jsme schopni při nedostatku přírodního sněhu zasněžit 2km dlouhou trať bez nutnosti sníh rozvážet. Pro úpravu tratí využíváme rolbu PistenBully 100, skútr Yamaha a čtyřkolku.

S přispěním Města Jablonec nad Nisou a Libereckého kraje upravujeme část Jizerské magistrály mezi Jabloncem n.N. a Kapličkou v Hraběticích. Dále upravujeme napojení do Josefova Dolu (Horní Maxov) a sedla mezi Hornim a Dolním Maxovem (Hotel Maxov).

V biatlonovém areálu se každoročně pořádají nejvýznamnější české biatlonové soutěže pro žactvo, dorost i dospělé. Dále mezinárodní závody středoevropského formátu. Pro vyšší úroveň soutěží areál bohužel nesplňuje technické podmínky. Z nejvýznamnějších uspořádaných závodů lze jmenovat Mistrovství světa v letním biatlonu 2002, Evropský pohár v biatlonu v letech 2002, 2007 a EYOWF 2011. Aktuální kalendář pořádaných závodů se nachází v sekci závody.

Biatlonový areál v Jablonci nad Nisou je ideálním tréninkovým místem ve všech ročních obdobích. Pokud budete potřebovat více informací, určitě nás kontaktujte.

 

  Liberecký kraj MŠMT

Projekty SKP Kornspitz Jablonec z.s. jsou podporovány z rozpočtu Libereckého kraje.

Dále projekty podporuje i Ministerstvo školství ČR